نویسنده:   سیدجلال ربانی     تاریخ نگارش:   1399/08/07     ساعت:   10:46:55
بازدید:   108
 
 
دیدار رئیس پژوهشکده الذریه النبویه با مسئول نمایندگی بنیاد پژوهشهای اسلامی در قم

طی جلسه‌ای رئیس پژوهشکده الذریه النبویه با مسئول نمایندگی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در قم دیدار و گفت و گو کردند.


به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، آیت الله سید منذر حکیم رئیس پژوهشکده الذریه النبویه در این جلسه‌ مشترک که با حضور حجت‌الاسلام دکتر علی راد مسئول نمایندگی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در قم در راستای ادامه سلسه نشست‌های علمی کتاب «عیون اخبارالرضا(ع)» برگزار شد، ضمن قدردانی از همکاری‌های مشترک گذشته با نمایندگی بنیاد در قم به ارتباطات و همکاری‌های گذشته این پژوهشکده با حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی مهر در جامعه المصطفی (ص) اشاره کرد.
آیت الله سید منذر حکیم بیان کرد: ما به دنبال توسعه همکاری علمی و پژوهشی با بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی هستیم و این نکته برای ما بسیار با اهمیت است.
وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت‌های فی مابین، می‌توان اقداماتی را منطبق با گروه‌های مطالعات تاریخی انساب، مطالعات انساب معاصر و گروه مطالعاتی تمدنی انساب انجام داد و از بنیاد درخواست داریم جهت تکمیل ظرفیت گروه‌های علمی و در راستای تامین نیاز آموزشی و استاد برای تدریس اقدام کند.
حجت الاسلام دکتر علی راد مسئول نمایندگی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در قم نیز در ادامه این جسله ضمن اشاره به وضعیت حاکم بر فعالیت‌ها و همکاری‌های مشترک علمی و پژوهشی با مراکز در شرایط کرونا و  شکل‌گیری موقعیت‌های جدید در وضعیت  فعلی، بر تداوم زمینه‌های همکاری فی‌مابین  تاکید کرد.
وی در قالب یک پیشنهاد متذکر شد، جهت تسریع و تسهیل بسترسازی ارتباط پژوهشکده الذریه النبویه با معاونت علمی و فرهنگی بایسته است دفتر قم از این ارتباطات آگاهی یابد که این پیشنهاد با استقبال آیت‌الله سید منذر حکیم رئیس پژوهشکده الذریه، به عنوان مصوبه جلسه تصویب شد.
حجت الاسلام راد همچنین گفت: به عنوان نخستین پیشنهاد می‌توان طرح تدوین منابع پایه و مرجع سادات‌پژوهی شیعی را به صورت مشترک طراحی کرد؛ همچنین می‎توان برای انجام این طرح بودجه مشترکی را در نظر گرفت.
وی ادامه داد: برای تامین بودجه مناسب است پژوهشکده الذریه النبویه از طرح‌های برون سپاری بنیاد استفاده کند و پیشنهاد دیگر رایزنی با پژوهشکده علوم اسلامی بنیاد و استفاده از ظرفیت‌های آن است.
گفتنی است،در پایان مقرر شد پژوهشکده الذریه النبویه در پیش نشست‌های همایش کتاب عیون اخبارالرضا(ع) که در حال انجام است با موضوع تخصصی این پژوهشکده همکاری علمی انجام دهد که مورد استقبال قرار گرفت.