نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/10/08     ساعت:   12:36:43
بازدید:   577
 
 
مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی: حماسه 9 دی جلوه‌ای از عزت و بصیرت ملت ایران است.

مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: حماسه نهم دی‌ نماد و جلوه‌ای از عزت، اقتدار و بصیرت ملت ایران است.


حجت‌الاسلام مهدی شریعتی‌تبار، امروز در جلسه‌ای که با حضور جمعی از محققان و پژوهشگران بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: نه دی روز بصیرت و میثاق امت با امام است.

وی ابراز کرد: پرچم دین، عزت، استقلال، ولایت و انقلاب را کسانی می‌توانند به اهتزاز درآورند که اهل بصیرت، صبر و استقامت و همچنین اهل علم و شناخت دقیق به مواضع حق باشند.

مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: 40 سال است که انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، با تمام سختی‌ها و مشکلات، در مقابل جبهه گسترده استکبار جهانی و صهیونیسم مقاومت و ایستادگی کرده است. این مهم، محصول رهبری مدبرانه امام راحل و حضرت آیت الله خامنه‌ای و بصیرت و استقامت ملت شریفمان است که امیدواریم این راه تا انقلاب جهانی حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف)  استمرار یابد.

وی در ادامه سخنانش به فرازی از حکمت 147 نهج البلاغه در ارزش و جایگاه علم، عالم و فضیلت علم اشاره کرد و گفت:  در این فراز آمده است: «شناخت و برخورداری از معرفت علمی، یک نوع دینداری و بندگی است که انسان به وسیله آن پاداش داده می‌شود. عالم باید خشیت داشته باشد و فعلش علمش را تصدیق کند».

شریعتی‌تبار با بیان اینکه انسان به وسیله علم، طاعت و عبادت را کسب می‌کند، تصریح کرد: همچنین در ادامه این فراز آمده است: «علم بهتر از مال است. علم تو را نگه مى‌دارد و تو بايد مال را نگه دارى. مال به هزينه كردن كاسته مى‌شود و حال آنكه، از علم هر چه انفاق كنى، افزون‌تر می‌شود.»

وی خاطر نشان کرد: شناخت فضيلت علم، ركنى از اركان دين است كه بايد به آن توجه کرد. آدمى تا هنگامى كه زنده است با علم و دانش به اطاعت پروردگارش می‌پردازد و پس از مرگش نام نيك او بر جاى می‌ماند. علم، حاكم و مال، محكوم است.