نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/30     ساعت:   18:19:14
بازدید:   994
 
 
مسئول فرهنگی و اجتماعی دفتر نمايندگی ولی فقيه در امور اهل سنت خراسان؛ رسالت ما انتقال دانش ائمه اطهار (علیهم السلام) به مردم است.

حجت الاسلام رمضانی، مسئول فرهنگی و اجتماعی دفتر نمايندگی ولی فقيه در امور اهل سنت خراسان گفت: رسالت ما این است که دانش ائمه اطهار (علیهم السلام) را به مردم انتقال دهیم.


حجت الاسلام رمضانی، در سومین پیش نشست همایش «امام رضا (علیه السلام) در منابع اهل سنت»با عنوان «حدیث سلسله الذهب در منابع اهل سنت» که به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در شهرستان سرخس برگزار شد، به حدیثی از امام رضا(علیه السلام) اشاره کرد و گفت: «رحمت خدا  بنده‌اى را كه امر ما را زنده كند. دانش‌هاى ما را فرا گيرد و به مردم بياموزد. اگر مردم زيبايى‌هاى سخنان ما را مى‌دانستند، از ما پيروى مى‌كردند».

وی با بیان اینکه این حدیثی از احادیثی است که به انسان آرامش می‌دهد، اظهار کرد: رسالت اصلی ما این است که دانش ائمه اطهار (علیهم السلام) را به مردم انتقال دهیم و در این راه باید از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

مسئول فرهنگی و اجتماعی دفتر نمايندگی ولی فقيه در امور اهل سنت خراسان ادامه داد: یکی از وظایف بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی نیز احیای امر اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) به ویژه امام رضا(علیه السلام) است و تلاش در این راه نباید تنها به ولادت این امام بزرگوار ختم شود بلکه در سایر مناسبت‌ها نیز همچون روزهای زیارتی و روز شهادت ایشان تداوم داشته باشد.

وی افزود: ما باید در برگزاری همایش‌ها و نشست‌ها بسیار حساب شده و دقیق برنامه‌ریزی کنیم. برگزاری این همایش حرکت بسیار خوبی بود که باید تداوم داشته باشد. اهل تسنن در برگزاری همایش داوطلب شدند و علما اعلام آمادگی کردند و همچنیی میزبان خوبی به عمل آورند که جای تقدیر و تشکر دارد.

رمضانی بیان کرد: اهل تسنن ارادت خاصی به ائمه معصومین(علیهم السلام) دارند و متأسفانه کمتر کسی از این اظهار ارادت مطلع است.

گفتنی است: همزمان با ایام دهه کرامت رضوی، سومین پیش نشست همایش«امام رضا (علیه السلام) در منابع اهل سنت» با عنوان «حدیث سلسله الذهب در منابع اهل سنت» به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در شهرستان سرخس برگزار شد.

اخبار مرتبط

- بررسی اسناد حدیثی امام رضا(علیه السلام) در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی
- مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ وجود مقدس امام رضا(علیه السلام) رمز ائتلاف و وحدت مذاهب اسلامی است.
- در حاشیه نشست همایش علمی پژوهشی «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت»؛ ترجمه کتاب «حکمت نامه رضوی» به زبان انگلیسی رونمایی شد.
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ همایش علمی-پژوهشی «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» برگزار شد.
- مدرس حوزه علمیه احمدیه تربت جام: دعوت به اتحاد و همبستگی از نکات آموزندۀ سیرۀ ائمۀ اطهار(علیهم السلام) است.
- تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی؛ هدف بنیاد پژوهش‌های اسلامی احیاء معارف اهل بیت(علیهم السلام) است.
- به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی سومین پیش نشست همایش «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» برگزار شد.
- یکی ازپژوهشگران اهل سنت؛ محبت اهل‌بیت (علیهم السلام) ریشه قرآنی دارد.
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ دومین پیش نشست همایش «امام رضا (علیه السلام) در منابع اهل سنت» برگزار شد.
- علمای رجالی اهل سنت، امام هشتم(علیه السلام) را از راویان ثقه می‌دانند.
- اولین حوزۀ فکری امام رضا(علیه السلام) بحث دفاع از توحید بوده که وجه مشترک شیعه و اهل سنت است.
- حدیث حصن اعتبار سندی ویژه‌ای نزد راویان حدیثی اهل سنت دارد.
- امام جمعه اهل تسنن تربت‎جام؛ محبت امام رضا(علیه السلام) نقطه اتصال اهل سنت و شیعه در ايران است.
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ نخستین پیش نشست همایش علمی- پژوهشی میراث حدیثی امام رضا(علیه السلام) در متون روایی اهل سنت برگزار شد.
- مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی: محبت اهل بیت(علیهم السلام) راه نجات انسان است.
- دبیر همایش امام رضا (علیه السلام) در منابع اهل سنت خبر داد: انتشار فراخوان همایش امام رضا (علیه السلام) در منابع اهل سنت