نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/31     ساعت:   18:06:06
بازدید:   355
 
 
بازدید تولیت آستان قدس رضوی از نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره کتاب سال رضوی

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی از نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی که در غرفه‌ای از نمایشگاه «دستاوردهای علمی پژوهشی فرهنگ رضوی» که به مناسبت دهۀ کرامت در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برپاست، بازدید کرد.


تولیت آستان قدس رضوی از نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی که در غرفه‌ای از نمایشگاه «دستاوردهای علمی پژوهشی فرهنگ رضوی» که به مناسبت دهۀ کرامت در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برپاست، بازدید کرد.

این نمایشگاه که در حاشیه یازدهمین جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی برپا شد، شامل آثار برگزیده در ادوار پیشین جشنواره با موضوعات گوناگونی مانند زیارت، حرم مطهر، تاریخ و سیره رضوی، علوم و معارف رضوی، خاندان، داستان، شعر، کودک و نوجوان، کتاب دیجیتال، پایان‌‌نامه و حمایت از آثار رضوی بود.

بر اساس این گزارش، یازدهمین جشنواره بین‌المللی انتخاب كتاب سال رضوي با محتوای تأليف، ترجمه و پايان‌نامه با موضوع امام رضا(علیه السلام) و خاندان آن حضرت، به مناسبت ميلاد با سعادت عالِم آل محمد، حضرت علي بن موسي الرضا(علیه السلام)، ولادت با بركت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)، هم‌زمان با دهه كرامت، توسط سازمان كتابخانه‏‌ها، موزه‌‏ها و مركز اسناد آستان قدس رضوي در تالار شیخ طبرسی (ره) بنیاد پژوهش‌های اسلامی برگزار می شود.

جشنواره انتخاب كتاب سال رضوي شامل بخش‌هاي مختلفي مانند كتاب چاپی، كتاب ديجيتال، پايان‌نامه و رساله، حمایت از آثار رضوی و ناشر فعال است که آثار ارسالي بايد داراي يكي از بخش‌هاي پنجگانه با موضوع امام رضا(علیه السلام) و خاندان آن حضرت باشد.

آثار ارسالی با موضوع امام رضا(علیه السلام) و خاندان امام رضا(علیه السلام) حضرت موسی الکاظم، حضرت جواد الائمه، حضرت حسين بن موسي الكاظم، حضرت احمد بن موسي الكاظم «شاهچراغ» عليهم‌السلام و حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) در هر يك از بخش‌ها، در جشنواره شرکت داده شده و مورد ارزیابی و داوری قرار می‌گیرند.