نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/28     ساعت:   21:48:26
بازدید:   403
 
 
ارائه مشاوره برای شناسایی فرقه‌های انحرافی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

موسسه راهبردی حق پژوهی برای شناسی فرقه‌های انحرافی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به فعالان فرهنگی مشاوره ارائه می دهد.


معاون پژوهشی مؤسسه راهبردی حق پژوهی در غرفه این مؤسسه که در نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی فرهنگ رضوی در بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی برپا شده است، بیان کرد: ادیان الهی و به ویژه دین مبین اسلام، پیوسته مورد دشمنی بدخواهان قرار گرفته و این دشمنی ها به گونه های مختلف بروز یافته که یکی از مهم‌ترین آن‌ها راه اندازی فرقه‌های انحرافی است.

حجت‌الاسلام مهدی سالاری افزود: مهارت‌یابی برای شناسایی فرقه‌های انحرافی یکی از مسائل اساسی مؤسسات و مراکز علمی فعال در حوزه دین مبین اسلام است. بر همین اساس مؤسسه راهبردی حق پژوهی به صورت تخصصی پیرامون شناسایی فرقه‌های انحرافی و آشناسازی فعالان فرهنگی با این فرقه‌ها فعالیت می‌کند.

وی اظهار کرد: این موسسه پیرامون جریان‌های انحرافی مانند عرفان‌های نوظهور، مسیحیت تبشیری، صوفیه و دراویش، انجمن حجتیه و بهائیت به صورت علمی و تخصصی اطلاعاتی را کسب و در قالب‌های گوناگون به افراد اطلاع‌رسانی می‌کند.

این محقق ادامه داد: در مؤسسه راهبردی حق پژوهی اطلاع‌رسانی‌ها در چهار قالب نمایشگاهی، تولید کتاب و آثار پژوهشی و همچنین برگزاری همایش‌ها و تأمین محتوا برای سایت فرهنگ نیوز صورت می‌گیرد.

وی گفت: در این نمایشگاه که با هدف برقراری ارتباط با مدیران و فعالان فرهنگی برپا شده است، کتب و آثار پژوهش شده و همچنین مشاوره‌هایی در حوزه شناسایی این فرقه‌ها ارائه می‌شود.