نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/05/01     ساعت:   17:45:00
بازدید:   694
 
 
برگزاری کمیسیون‌های‌ تخصصی در«سومین نشست هم اندیشی پدید آورندگان آثار رضوی»

سه کمیسیون در قالب نشست‌هایی تخصصی در «سومین نشست هم‌اندیشی پدیدآورندگان آثار و پژوهشگران فرهنگ رضوی» به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.


«کفایت‌ها و کمبودها در تولید کتاب رضوی»، «نقد کتاب رضوی» و «مبارزات سیاسی و فرهنگی امام رضا(علیه السلام)» از عناوین این کمیسیون‌های تخصصی بود که با حضور جمعی از پژوهشگران و محققان در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
در کمیسیون «مبارزات سیاسی و فرهنگی امام رضا(علیه السلام)» پیرامون مسائل و مولفه‌های مبارزات سیاسی و فرهنگی بحث شد.در این نشست ابتدا خلاصه کتاب «عوامل سیاسی حضور امام رضا(علیه السلام) در خراسان» عنوان شد و بر اساس سر فصل‌های آن نقد و بررسی و تبادل نظر صورت گرفت.
اهمیت مرو به عنوان پایگاه اجتماعی - سیاسی و مذهبی پیش از حضور امام رضا(علیه السلام)، مسیر هجرت بر مبنای دیدگاه‌های مؤلفان و محققان و اهمیت تمدن‌سازی آن، روش‌شناسی گفتمان امام رضا(علیه السلام)، در مناظرات با توجه بر استدلال منطقی و... برخی از موضوعاتی بود که در این جلسه تبیین و بررسی شد.
همچنین ضرروت برنامه‌ریزی جامع برای تولید اثر در گروه‌های سنی مختلف، کفایت در روایتگری و حرکت به سمت تبدیل مدل‌ها و سبک های زندگی، از موضوعات مطرح شده در کمیسیون «کفایت‌ها و کمبودها در تولید کتاب رضوی» بود.
توجه به خلاقیت و نوآوری در چاپ کتاب، ضرورت پرهیز از محتواهای تکراری و کلیشهای، خلاء شمارگان پایین آثار رضوی و ضرورت تجدید چاپ آثار فاخر در این زمینه، برگزاری مسابقه کتاب خوانی با محوریت امام رضا(علیه السلام) و... از موضوعاتی بود که توسط پژوهشگران و محققان حاضر در این جلسه به نقد و بررسی گذاشته شد.
گفتنی است: سومین نشست «هم اندیشی پدید آورندگان آثار و پژوهشگران فرهنگ رضوی» با حضور جمعی از پدیدآورندگان و نویسندگان کتاب رضوی در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.

اخبار مرتبط

- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ کتاب «زیارت و زندگی» رونمایی شد.
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی کمیسیون تخصصی نقد کتاب رضوی برگزار شد.
- معاون تبلیغات آستان قدس رضوی؛ مراکز پژوهشی برای تأمین محتوای مورد نیاز زائر در کنار هم قرار گیرند.
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ کمیسیون تخصصی « مبارزات سیاسی و فرهنگی امام رضا(علیه السلام)» برگزار شد.
- به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی؛ سومین نشست هم اندیشی« پدید آورندگان آثار و پژوهشگران فرهنگ رضوی» برگزار شد.
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی کفایت ها کمبودها در تولید کتاب‌های رضوی بررسی شد.
- مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ امروزه جامعه ما نیازمند انتقال آموزه های کرامت آفرین به نسل جوان است.
- دکتر حسین بانکی‌پور تأکید کرد: ضرورت بازخوانی و کشف مجدد زبان فطرت برای تألیف کتب تبلیغی رضوی.
- مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ سایت «پدیدآورندگان کتاب رضوی» راه اندازی می‌شود.
- مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی عنوان کرد؛ پوشش خلاء آثار پژوهشی در نشست «پدیدآورندگان کتاب رضوی»