نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/05/02     ساعت:   21:43:54
بازدید:   790
 
 
به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ کتاب «زیارت و زندگی» رونمایی شد.

به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی همزمان با ایام دهه کرامت، طی آیینی از کتاب «زیارت و زندگی» رونمایی شد.


میثم محتاجی یکی از مؤلفان این کتاب در مراسم رونمایی از این کتاب که در حاشیه برگزاری سومین نشست هم اندیشی پدید آورندگان آثار و پژوهشگران فرهنگ رضوی، در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و با حضور جمعی از محققان و پدیدآورندگان کتاب رضوی، برگزار شد، اظهار کرد: زیارت اهل بیت(علیهم السلام) و اولیای الهی، فرصتی است تا مس وجود محبان و عرفان جلا یابد و نور معرفت آنان بیش از پیش بر زندگی زائر بتابد و او را از گزند وسوسه‌های شیطانی در امان بدارد. از این رو اثر حاضر می‌کوشد آثار معرفتی، تربیتی، اجتماعی و اقتصادی زیارت را بازگو کند.
وی تصریح کرد: زیارت با تقویت باورهای دینی سبب می‌شود که انسان خود را بشناسد و جوهر وجودی خود را بیابد و نخستین گام در خداشناسی را مستحکم‌تر بردارد؛ سپس اصول و پایه‌های دین او را برایش باز نمایی می‌کنند تا بیش از پیش به یگانگی و عدالت خداوند عالم به راستین بودن برگزیدگانش از آدم تا خاتم، به حق امامانش از علی(علیه السلام) تا مهدی(عج الله تعالی فرجه الشریف) و به زندگانی جاودان در سرای باقی ایمان پیدا کند.
پژوهشگر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، ادامه داد: این نگارش در 4 فصل آثار معرفتی زیارت، آثار تربیتی زیارت، آثار اجتماعی زیارت و آثار اقتصادی زیارت تدوین شده است و به موضوعاتی همچون خودشناسی، تجلی اصول دین، زیارت و پیشگیری از ناهنجاری‌ها، اقتصاد در آموزه‌های دینی، زیارت و بهداشت روانی، هنر و زیارت، تقویت عواطف خانوادگی، امور اقتصادی در آموزه‌های رضوی و... می‌پردازد.
گفتنی است: این اثر به قلم توانای میثم محتاجی و مرتضی انفرادی نگاشته شده است و کار ویرایش آن را عزت السادات مطهری بر عهده داشته است. اثر حاضر در شمارگان 500 نسخه و در قطع رقعی به چاپ رسیده و در اختیار علاقمندان به کتاب و کتاب‌خوانی قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی کمیسیون تخصصی نقد کتاب رضوی برگزار شد.
- معاون تبلیغات آستان قدس رضوی؛ مراکز پژوهشی برای تأمین محتوای مورد نیاز زائر در کنار هم قرار گیرند.
- برگزاری کمیسیون‌های‌ تخصصی در«سومین نشست هم اندیشی پدید آورندگان آثار رضوی»
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ کمیسیون تخصصی « مبارزات سیاسی و فرهنگی امام رضا(علیه السلام)» برگزار شد.
- به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی؛ سومین نشست هم اندیشی« پدید آورندگان آثار و پژوهشگران فرهنگ رضوی» برگزار شد.
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی کفایت ها کمبودها در تولید کتاب‌های رضوی بررسی شد.
- مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ امروزه جامعه ما نیازمند انتقال آموزه های کرامت آفرین به نسل جوان است.
- دکتر حسین بانکی‌پور تأکید کرد: ضرورت بازخوانی و کشف مجدد زبان فطرت برای تألیف کتب تبلیغی رضوی.
- مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ سایت «پدیدآورندگان کتاب رضوی» راه اندازی می‌شود.
- مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی عنوان کرد؛ پوشش خلاء آثار پژوهشی در نشست «پدیدآورندگان کتاب رضوی»