نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/30     ساعت:   17:20:48
بازدید:   528
 
 
مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی: کتاب «ریاض السالکین» مفصل‌ترین شرح کتاب شریف صحیفه سجادیه است.

مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: کتاب«ریاض السالکین» مفصل‌ترین، مطول ترین و بهترین شرح و تفسیر کتاب شریف «صحیفه سجادیه» است.


مهدی شریعتی‌تبار در آیین رونمایی از کتاب «بوستان سالکان در شرح صحیفه سرور ساجدان (علیه السلام)» که در حاشیه نشست تخصصی «تراث عرفانی امام رضا(علیه السلام)» به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، ابراز کرد: کتاب شریف «ریاض السالکین» توسط صدرالدین سید علی خان مدنی نگاشته شده است و با ترجمه دکتر حسین صابری به رشته تحریر در آمده است.
وی ابراز کرد: کتاب ارزشمند «صحيفه سجاديه» مجموعه‎اي از ادعيه امام سجاد (علیه السلام) است كه بعد از قرآن كريم و كتاب مقدس نهج البلاغه حاوي والاترين معارف الهي شمرده مي‎شود و (اخت القرآن) لقب يافته است. این کتاب ارزشمند تنها شامل راز و نياز و بيان حاجت در پيشگاه خداوند متعال نيست، بلكه درياي بيكراني از علوم و معارف اسلامي است كه طي آن مسائل عقيدتي، فرهنگي، اجتماعي، سياسي و پاره‎اي از قوانين طبيعي و احكام شرعي در قالب دعا مطرح شده است.
شریعتی تبار ادامه داد: کتاب «بوستان سالکان در شرح صحیفه سرور ساجدان (علیه السلام)» اثر ترجمه شده کتاب «ریاض السالکین» است که نخستین جلد آن به همت گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ترجمه شده است.
وی ابراز کرد: امیدواریم با انتشار این اثر خدمتی عرفانی، فرهنگی و ادبی به جامعه دانشجویان و نسل جوان کشور کرده باشیم.
مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: اگر حاکمان و مسئولان بخواهند محبت را در جامعه ترویج دهند باید ابتدا از خودشان آغاز کنند و نسبت به مردم مهر و محبت داشته باشند.
وی افزود: باید دلمان مالامال از عشق و محبت به مردم باشد چیزی که امروزه بشریت نیاز فراوانی به آن دارد.