نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/28     ساعت:   20:21:12
بازدید:   225
 
 
به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی کتاب «فضیلت زیارت رضوی» رونمایی شد.

همزمان با دهه کرامت از کتاب «فضیلت زیارت رضوی» که از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به سه زبان اردو و عربی و آذری منتشر شده بود رونمایی شد.


کتاب «فضیلت زیارت رضوی»یکی از آثار جدید بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی است که به سه زبان اردو و عربی و آذری تدوین و همزمان با دهه مبارک کرامت در مراسم بازدید آیت الله محمدتقی مدرسی از این مرکز رونمایی شد.
این کتاب که به همت مهدی خدامیان آرانی به نگارش درآمده، توسط بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی به سه زبان ترجمه شده است.
نویسنده این اثر درخصوص احادیثی پیرامون فضیلت زیارت امام رضا(علیه السلام) به تحقیق پرداخته است و 10 حدیث صحیح از این احادیث را به مخاطبین ارائه داده است.
کتاب «فضیلت زیارت رضوی» با پژوهشی فنی صحت روایات فضیلت زیارت امام رضا(علیه السلام) را بیان می‌کند و اثبات می‌کند که آن‌ها از منابعی گرفته شده است که پیشینیان هم مذهب ما برآن‌ها اعتماد داشته‌اند.
این اثر در شمارگان یک هزار نسخه در قطع پالتویی در 94 صفحه به چاپ رسیده و در اختیار علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی قرار گرفته است.
یاد آوری می‌شود؛ بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در طول سال علاوه بر انتشار آثاری به زبان فارسی، مشتمل بر موضوعات قرآن و علوم قرآنی، حدیث، سیره معصومان (علیهم السلام) و سرگذشت نامه‌ها، فقه و اصول، فرق و مذاهب و.... کتاب‌هایی را نیز به زبان‌های مختلف از جمله، عربی، اردو و انگلیسی تولید و به مخاطبان عرضه می‌کند که کتاب «فضیلت زیارت رضوی» از جمله این تولیدات است.