نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/21     ساعت:   20:11:16
بازدید:   812
 
 
مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ سایت «پدیدآورندگان کتاب رضوی» راه اندازی می‌شود.

مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از راه‌اندازی سایت «پدیدآورندگان کتاب رضوی» همزمان با ایام دهه کرامت رضوی خبر داد.


امیر سلمانی رحیمی با بیان اینکه نشست «پدیدآورندگان کتاب رضوی»، یکی از برنامه‌های تدارک دیده شدۀ این گروه در ایام دهه کرامت رضوی است، اظهار کرد: این سایت نخستین سایت تخصصی است که اطلاعات پدید آورندگان آثار رضوی در آن ارائه می‌شود و محلی برای اطلاع‌رسانی و ارتباط علمی بین پدیدآورندگان آثار رضوی است.

وی ابراز کرد: تمام کسانی که اهل قلم هستند و در مورد امام رضا(علیه السلام) آثاری را به رشته تحریری در می‌آورند، علاقه‌مند هستند از سوی نهاد و یا سازمانی حمایت شوند. ما در تلاش هستیم مرجعیت این گونه امور را به آستان قدس رضوی منتقل کنیم.

مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به یکی از اهداف راه‌اندازی سایت «پدیدآورندگان کتاب رضوی» اشاره کرد و ادامه داد: یکی از مطالبات ما این است که آستان قدس رضوی را مرجع و حامی تولیداتی با محوریت امام رضا(علیه السلام) قرار دهیم و سایت «پدیدآورندگان کتاب رضوی» با همین رویکرد راه اندازی می‌شود.

وی افزود: همانگونه که کارهای مختلفی با محوریت  قرآن مجید، تاریخ اسلام و هنر اسلامی انجام شده است در خصوص سبک و سیره رضوی و زندگانی امام رضا(علیه السلام) نیز باید مرجعیت علمی کسب شود. چه جایی بهتر از آستان قدس وجود دارد که عهده‌دار این امور باشد.

وی با اشاره به برگزاری نشست «پدیدآورندگان کتاب رضوی» ادامه داد: این نشست با هدف، تقدیر از تمام کسانی که به نحوی در ترویج فرهنگ و سیره رضوی تلاش می‌کنند برگزار می‌شود. زیرا ترویج سیره امام رضا(علیه السلام) و بحث زیارت و آستان قدس رضوی یکی از اهداف کلان و رویکردهای اصلی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی است.

رحیمی تصریح کرد: هدف دیگر از برگزاری این نشست، جهت‌دهی و معرفی و تأمین خلاءهای آثار پژوهشی است. فرهنگ و سیره رضوی، منظومه‌ای از سبک و سیره  زندگانی امام رضا(علیه السلام)، از جمله سیره عملی، اخلاقی، سیاسی، معرفتی و معارف و علوم حضرت رضا(علیه السلام) که عالم آل محمد (علیهم السلام) است را شامل می‌شود.

اخبار مرتبط

- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ کتاب «زیارت و زندگی» رونمایی شد.
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی کمیسیون تخصصی نقد کتاب رضوی برگزار شد.
- معاون تبلیغات آستان قدس رضوی؛ مراکز پژوهشی برای تأمین محتوای مورد نیاز زائر در کنار هم قرار گیرند.
- برگزاری کمیسیون‌های‌ تخصصی در«سومین نشست هم اندیشی پدید آورندگان آثار رضوی»
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ کمیسیون تخصصی « مبارزات سیاسی و فرهنگی امام رضا(علیه السلام)» برگزار شد.
- به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی؛ سومین نشست هم اندیشی« پدید آورندگان آثار و پژوهشگران فرهنگ رضوی» برگزار شد.
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی کفایت ها کمبودها در تولید کتاب‌های رضوی بررسی شد.
- مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ امروزه جامعه ما نیازمند انتقال آموزه های کرامت آفرین به نسل جوان است.
- دکتر حسین بانکی‌پور تأکید کرد: ضرورت بازخوانی و کشف مجدد زبان فطرت برای تألیف کتب تبلیغی رضوی.
- مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی عنوان کرد؛ پوشش خلاء آثار پژوهشی در نشست «پدیدآورندگان کتاب رضوی»