نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1399/09/06     ساعت:   16:59:34
بازدید:   323
 
 
انتشار 13کتاب و مقاله علمی توسط پژوهشکده اسلامی بنیاد پژوهشهای اسلامی

به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، پژوهشكده علوم اسلامی به منظور تحقق بخشي از وظايف بنیاد پژوهشهای اسلامی و نيز كمك به رفع نيازهاي پژوهشي آستان قدس رضوی در زمينه مطالعات علوم اسلامی، تاسیس شد.


این پژوهشکده از ابتدای تاسیس تاکنون 13 کتاب و مقاله علمی را به چاپ رسانده و در اختیار علاقمندان قرار داده است که«توسعه استنباط از فعل معصوم(ع)»،«درسنامه واژه‌شناسی نهج‌البلاغه»،« جایگاه و نقش تمدنی سادات در خراسان»، «ترجمه کتاب ابن تیمیه: زندگانی، نقد روش، ردیه‌ها»، «دیگر دوستی در متون مقدس ادیان ابراهیمی» و جلد نخست «ترجمه دانشنامه کربلا» از جمله کتابهای منتشر شده توسط این پژوهشکده است.
همچنین مقالات علمی در دو بخش علمی پژوهشی و علمی ترویجی با موضوعات «روش واژه‌شناسی قطب الدین راوندی»،« تأثیرپذیری شرح نهج‌البلاغه ابن ابی‏‌الحدید از قطب‌‏الدین راوندی»، «قواعد عمومی جاری در ساحت تربیت جنسی در فقه تربیتی»،«بررسی فقهی سیره معصومین در تربیت اخلاقی»، «اخذ به عمومات و اطلاقات در مسائل مستحدث فقهی و «روش‌شناسی معنایابی واژه‏ های نهج‏‌البلاغه» و... به چاپ رسیده است.