نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1399/09/04     ساعت:   12:47:36
بازدید:   289
 
 
به همت بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی؛ کتاب «اثبات الامامه عن طریق العقل والنقل» منتشر شد

«اثبات الامامه عن طریق العقل والنقل» عنوان تازه‌ترین اثر بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی است که به زبان عربی منتشر شده است.


به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، امامت به اعتقاد شیعه، مقام جانشینی پیغمبر(ص) در توضیح، تبیین، بیان، حفظ، اجرای قوانین الهی و تربیت نفوس است. زیرا امام به اعتقاد شیعه به جز وحی همه مقامات پیغمبر(ص) را دارا است.
كتاب «اثبات الامامه عن طریق العقل والنقل» یک مجموعه با ارزش، مشتمل بر مطالب متنوع عقيدتي است که مؤلف در مباحث خود از آيات قرآنی و روايات معصومین(ع) و استدلالات عقلى وتاريخى استفاده کرده است.
در این مجموعه چهار جلدی که با موضوع کلام و عقاید به رشته تحریر در آمده است، مسائل امامت را با استدلالات متنوع ارائه می‌کند و مشتمل بر 8 مفتاح ( باب ) و يك خاتمه است.
در این کتاب به استدلال عصمت امام در سوره‌های مبارکه قرآن از جمله بقره، آل عمران، مائده، فاتحه،ممتحنه، حشر، حدید و... پرداخته شده است.
سلطان محمد قائنی این کتاب را تالیف کرده است و عبدالسلام کاظم الجعفری کار تصحیح آن را بر عهده داشته است.
کتاب «اثبات الامامه عن طریق العقل والنقل» در شمارگان 200 نسخه و در قطع وزیری به چاپ رسیده و در اختیار علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی قرار گرفته است.