نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/06/25     ساعت:   14:31:00
بازدید:   242
 
 
بنیاد پژوهش‌های اسلامی در پنجمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی حضور یافت

یکی از رسالت‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی تولید و عرضه آثار پژوهشی در حوزه علوم اسلامی است. در همین راستا، این مرکز در پنجمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی که با حضور ناشران حوزوی از کل کشور در مدرسه آیت‌الله خویی مشهد بر پا شد شرکت کرد و بالغ بر 250 عنوان اثر و بیش از 1000 جلد کتاب عرضه کرده است.


آثار عرضه شده در این نمایشگاه در حوزه هایی همچون مطالعات قرآنی، فقه و اصول، احیاء تراث،تمدن اسلامی، سیره معصومین و سرگذشت نامه‌ها، کلام و اندیشه اسلامی و حدیث پژوهی است.

یکی از آثار تازه منتشر شده بنیاد پژوهش های اسلامی کتاب سه‌جلدی « در آستان عاشورا» اثر آیت الله مهدی آصفی ترجمه شده توسط دکتر محمد تقدمی صابری از پژوهشگران و مترجمین این بنیاد است.

 کتاب سه‌جلدی تفسیر بیضاوی از قاضی شهید نورالله شوشتری تحت عنوان «کشف الغنا»  هم از دیگر آثار تازه منتشرشده بنیاد است که در معرض دید بازدیدکنندگان نمایشگاه قرارگرفته است. آثاری همچون «پرتوی از تفسیر اهل‌بیت (ع)»، «اثبات الهدی بالنصوص معجزات» و دیگر آثار ، از تازه‌ترین کتب منتشرشده بنیاد پژوهش‌های اسلامی بشمار می‎آید. که در این نمایشگاه عرضه‌شده است. بنیاد پژوهش ها، در حوزه علوم قرآنی آثار فاخری دارد که می توان از کتاب «المعجم فی فقه لغه القرآن و سرالبلاغه» یادکرد.از کتاب‌های دیگری که در بنیاد به چاپ‌های هشتم و نهم رسیده و همواره موردعلاقه مخاطبان بوده کتاب «تفسیر جوامع الجامع» است. گفتنی است، در این نمایشگاه آثار بنیاد با 30درصد تخفیف عرضه می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به این نمایشگاه از تخفیفات محصولات این مرکز بهره‌مند شوند. لازم به یادآوری است: پنجمین دوره نمایشگاه کتب حوزوی و معارف اسلامی از ۲۲ تا ۳۱شهریورماه سال جاری در محل مدرسه آیت‌الله خویی دایر بوده و بازدید برای عموم افراد آزاد است.