نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/05/02     ساعت:   10:04:41
بازدید:   175
 
 
قدردانی حضرت آیت الله مدرسی از زحمات آستان قدس رضوی و بنیاد پژوهشهای اسلامی در حوزه پژوهش و نشر آثار فاخر دینی و اسلامی

حضرت آیت الله مدرسی در دیدار معاون علمی آستان قدس رضوی و مدیرعامل بنیاد پژوهشهای اسلامی از زحمات آستان قدس رضوی و بنیاد پژوهشهای اسلامی در حوزه پژوهش و نشر آثار فاخر دینی و اسلامی قدردانی کردند.


حضرت آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی در دیدارمعاون علمی آستان قدس رضوی، مدیرعامل بنیاد پژوهشهای اسلامی و تنی چند از پژوهشگران از زحمات آستان قدس رضوی و بنیاد پژوهشهای اسلامی در حوزه پژوهش و نشر آثار فاخر دینی و اسلامی قدردانی کرد.

در این دیدار که در دفتر حضرت آیت الله مدرسی برگزار شد معظم له از زحمات آستان قدس و بنیاد پژوهشهای اسلامی در حوزه پژوهش و نشر آثار فاخر دینی و اسلامی قدردانی و اظهار داشتند نباید از حجم وکیفیت این منشورات کاست.

ایشان بیان داشتند که جنگ و تهاجم نظامی اتفاق نخواهد افتاد اما جنگ فرهنگی و تهاجم فرهنگی دشمن همچنان پابرجاست. حضرت آیت الله مدرسی فرمودند: طی ده سال، نیمی از قرآن را تقسیر کرده اند که مورد استقبال جامعه دینی و علمی کشور قرار گرفته است.  در این مدت با قشرهای مختلف مردم پیرامون مسائل روز صحبت شده است و از آن در تفسیر بهره گرفته شده است. ایشان همچنین بیان داشتند ما باید در فرهنگ سازی به سنین کودکی بسیار توجه کنیم زیرا شکل گیری ذهنیت در این سنین است، چنانکه در بیشتر کشورها چنین فرایندی مورد توجه است.

آیت الله مدرسی در ادامه به شکل گیری این تحولات در کشورهای اسلامی همچون مغرب و مصر اشاره نمودند و اظهار داشتند: چرا کمتر به برنامه ریزی های راهگشا عنایت می شود. نباید به مسائل و مشکلات بی توجهی شود و باید به تهاجم فرهنگی دشمن حساس تر باشیم. چطور می توان فرهنگ اسلامی و شیعی را دوباره احیاء کرد، در کشور باید نوآوری فرهنگی صورت بگیرد و حرفهای نو زده شود. امروزه چه بخواهیم چه نخواهیم مرجع شیعیان جهان شده ایم. مثلا در ماداگاسکار که ما تولیدات فرهنگی داشته ایم، فردی بود که داعیه وهابیت داشت اما با توجه به این تولیدات فرهنگی و تحول درونی که حاصل شد، شیعه و الان روضه خوان امام حسین علیه السلام شده است.

در ادامه با پیشنهاد مدیرعامل بنیاد مقرر گردید که آیت الله مدرسی با نگاهی تفسیری که بر بیانات ایشان حاکم است به پرسش های پر تکرار زائران ومجاوران حریم رضوی که به صورت میدانی جمع آوری شده است، پاسخ دهند تا در قالب اثری منتشر شود.

حجه الاسلام دکتر مرویان حسینی با اشاره به تصمیم بنیاد پژوهشهای اسلامی در انتشار 60 جلد آثار سید مرتضی علم الهدی (ره) با مشارکت دارالحدیث از حضرت آیت الله مدرسی برای جلب مشارکت و همکاری عتبات مقدس عراق در انتشار و توزیع آثار درخواست مساعدت نمود.