نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1398/03/30     ساعت:   09:41:54
بازدید:   278
 
 
پنجمین نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی آغاز به کار کرد.

در راستای برگزاری نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی، پنجمین نشست با موضوع علوم سیاسی اسلامی آغاز به کار کرد.


عطاء الله رفیعی آتانی دبیر مجمع عالی علوم انسانی اسلامی با اشاره به برگزاری نشست علوم سیاسی اسلامی گفت: در راستای برگزاری نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی، امروز، پنجمین نشست با موضوع علوم سیاسی اسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود: در این نشست، اساتید برجسته رشته علوم سیاسی حضور دارند. دبیری علمی جلسه به عهده حجت‌الاسلام نجف لک‌زایی است و اساتیدی همچون علیرضا صدرا، موسی نجفی، مهدی ابوطالبی، محسن رضوانی، سید محمدرضا مرندی، جلال درخشه، سید صادق حقیقت، سید ابراهیم برزگر و دیگر اساتید این حوزه حضور دارند.

وی با اشاره به نشست‌های برگزار شده قبلی گفت: چهار نشست با موضوعات ماهیت علم دینی، فلسفه اسلامی و علوم انسانی، اقتصاد اسلامی و روانشناسی اسلامی برگزار شدند و پنجمین نشست به موضوع علوم سیاسی اختصاص پیدا می‌کند.

رفیعی آتانی درباره جزییات برگزاری این نشست علمی یک روزه بیان کرد: این نشست از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ امروز پنجشنبه 30 خرداد به صورت پیوسته در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود. در این جلسه ۲۵ نفر از اساتید برجسته رشته علوم سیاسی اسلامی که در این حوزه دارای اثر هستند، حضور دارند.

وی تصریح کرد: در این جلسه ۱۲ مقاله ارائه می‌شود و در هر ارائه ۲۰ دقیقه برای ارائه کننده و ۲۰ دقیقه برای پاسخگویی به حاضران فرصت داده می‌شود.

دبیر مجمع عالی علوم انسانی اسلامی ادامه داد: مقاله‌های ارائه شده در مجموعه مقالات کنگره علوم انسانی اسلامی و متن مکتوب نشست در نشریه صدرا منتشر می‌شود.

رفیعی آتانی تصریح کرد: تبادل آخرین دستاوردهای علمی در حوزه علوم سیاسی اسلامی و آگاهی از موضوعات و مطالب این حوزه و ارائه آنها از اهداف کلی این نشست در نظر گرفته شده است تا آگاهی از جایگاه و سطح رشته مورد نظر حاصل شود.

وی با اشاره به نشست‌های آتی اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته سه نشست با موضوعات جامعه شناسی اسلامی، مدیریت اسلامی و تمدن نوین اسلامی تا انتهای سال جاری برگزار خواهد شد.